פרסום באינטרנט

בעידן של היום בו הטכנולוגיה מהווה חלק עיקרי מחיינו, אינטרנט הוא אחד מהאמצעים הפופולאריים ביותר לפרסום. כאמצעי תקשורת ההולך ומתפתח בקצב בלתי פוסק, האינטרנט הינו מקום וירטואלי תוסס וחי ולכן הפרסום בו הינו פוטנציאלי מלכתחילה.
פרסום_באינטרנטפרסום באינטרנט הוא תחום פרסומי חדש יחסית והוא מהווה אתגר לא קטן למשרדי פרסום. לפרסום באינטרנט ישנן טכניקות שונות כאשר חלקן יעילות יותר וחלקן פחות. אחת הטכניקות הנפוצות ביותר היא טכניקה באמצעות באנר, המוצג לאורכו או לרוחבו של אתר האינטרנט. ישנם באנרים מסוגים שונים: באנרים המציגים טקסטים, באנרים המציגים תמונות סטטיות או אנימציות. הבאנר היה יעיל יותר בעבר אך כיום ישנם מפרסמים הרואים בו טכניקה פחות יעילה בשל מספר הקלקות נמוך.
טכניקה נוספת ושכיחה של פרסום באינטרנט היא טכניקת הפופ- אפ. טכניקה זו פועלת באופן שבו כאשר הגולש נכנס לאתר מסוים אליו ביקש להיכנס, קופץ במקביל חלון נוסף המציג בפניו תוכן פרסומי. גרסאות עדכניות של הדפדפנים השונים מאפשרות תכנות של חסימת חלונות אלה וכך שיטה זו הופכת לפחות יעילה.
טכניקת פרסום נוספת הנפוצה בעיקר במנוע החיפוש גוגל, ובעקבותיו גם במקומות אחרים היא הצגת מודעה זעירה בשולי דף האינטרנט. עיקר המודעה הוא קישור למפרסם ומספר מילים המתארות את השירות המוצע.
טכניקה נוספת ופחות זולה בפרסום באינטרנט הינה קישור ממומן. ישנם מפרסמים המעדיפים לשלם כסף תמורת מיקום העסק שלהם ברשימה שנותן מנוע החיפוש. כך למשל, כאשר גולש מסוים מקליד את מילות החיפוש 'מסעדה בתל אביב' המסעדה הראשונה שתעלה היא זו של המפרסם ששילם על כך, ורק לאחר מכן יופיעו בתי העסק האחרים. מנועי החיפוש דואגים שתהיה הבחנה ויזואלית בין אלה ששילמו עבור שירות זה לבין תוצאות חיפוש רגילות, כדי לא לפגוע באמינותו של מנוע החיפוש.
הטכניקה שכנראה הכי נפוצה כיום, היא טכניקת פרסום באמצעות רשתות חברתיות. זאת מהסיבה הברורה שהשימוש בהן בשנים האחרונות הפך ליום יומי יותר מאשר כל כלי אינטרנטי אחר. טכניקה זו מערבת באופן ישיר את הצרכן בתהליך קידום המוצר על ידי הפיכתו לשותף ליצירת פרסום יחד עם הארגון. לטכניקה זו יתרונות רבים שכן היא מעודדת נאמנות למוצר ולחברה וכן מאפשרת הרחבת מעגל הלקוחות באמצעות משתמשים קיימים שיעודדו את גם את חבריהם לרכוש את המוצר. יתרה מכך, קידום מכירות על ידי הצרכן עצמו הינו יעיל ביותר מפני שהוא נוצר עבור משתמשים על ידי משתמשים אחרים וכך המוצר מקבל עטיפה אמינה יותר.
בניגוד לפרסום בטלוויזיה, הפרסום באינטרנט מאפשר למקד את הפנייה לקהל הרלוונטי ביותר, וכך לצמצם את עלויות הפרסום.

סגור לתגובות.