פרסום בטלוויזיה

פרסום_בטלוויזיהפרסום בטלוויזיה הינו אחד מאמצעי הפרסום השכיחים ביותר ואף היעילים ביותר לבניית מותגים. השילוב של קול, תמונה ותנועה מאפשר למפרסמים ליצור שילוב שמגביר את יעילות הפרסום מאחר שניתן לזכור את התוכן הפרסומי ביתר קלות. סרטוני הפרסומת בטלוויזיה משודרים בדרך כלל בהפסקת פרסומות מיוחדת המכונה "ברייק" (Break). כך, באמצעות ברייק הפרסומות, נוצרת חציצה בין התכנית שמעלה רשת השידור בעצמה לבין מסרים עליהם היא מקבלת תשלום. הפרסום בטלוויזיה מאפשר העברת מסרים מורכבים יחסית בזמן קצר ויכול לשנות תפיסות מותג. יחד עם זאת, הפרסומות מפוקחות על ידי רגולציה המונעת פגיעות או עבירות על החוק. הפרסום בטלוויזיה יוצר כיסוי בקרב קהלי יעד מגוונים, זאת מאחר והוא מתבצע בערוצי הטלוויזיה המסחריים כמו ערוץ 2 וערוץ 10, המציגים תכניות מגוונות לקהלים שונים. כמו כן הפרסום בטלוויזיה אפשרי גם בערוצי הנישה כמו ערוץ 24 וערוץ 9 אך הם יעילים פחות.
פרסום בטלוויזיה כולל סוגים שונים של פרסום ובהם: תשדירים, חסויות ותוכן שיווקי.
התשדירים הינם סרטוני פרסומת קצרים ביותר שזמנם נע בין 5 ל-60 שניות על פי בחירת המפרסם. זמן האוויר מתומחר על בסיס אורך התשדיר, כמות הרייטינג (כמות הצופים שנחשפו לו), סוג התכנית והערוץ המשדר.
לעומת התשדירים, החסויות מתומחרות במחיר קבוע על פי הערכה של הרייטינג מראש הצפוי לאותה תכנית. החסויות משודרות על חשבון זמן השידור של רשת הטלוויזיה, הן מופיעות כשלוש פעמים במהלך התכנית ואורכן לא עולה על 5 שניות. תשדיר החסות נתון לפיקוח רגולציה מחמיר.
סוג נוסף של פרסום בטלוויזיה הוא תוכן שיווקי. זה הוא תוכן פרסומי המשולב במהלך התכנית על ידי המנחה או על ידי באנרים שונים הקשורים לפרסים בתכנית. תוכן שיווקי מתומחר מראש בדרך כלל לפי צפי החשיפה המשוער של התכנית.
לפרסום בטלוויזיה ישנם מספר חסרונות כאשר העיקרי שבהם הוא העובדה שריבוי המסרים הפרסומיים בטלוויזיה יוצר אצל הצופה תחושה שהוא טובע בים של פרסומות וכך יעילותן פוחתת במידה רבה. כמו כן, עלות הפקת סרטון הפרסומת יקרה יותר מעלות הפקה של תשדיר רדיו וכן עלות זמן האוויר גבוהה מאוד.
אכן, הפרסום בטלוויזיה, היווה קפיצה גדולה בהשוואה לפרסום ברדיו, מאחר והוא שילב את מדיום ויזואלי, ולא רק קול. יחד עם זאת, כיום הרבה תשומת לב מופנית לפרסום באינטרנט, המאפשר פילוח טוב יותר של קהלי היעד ומיקוד הפרסום לקהל הנבחר.

סגור לתגובות.