בחירת משרד פרסום

בחירת משרד פרסום יכולה להיות פשוטה עבור מי שמכיר את האנשים הנכונים, אך יכולה להיות החלטה לא קלה למי שאינו מתמצא בתחום. מאחר שישנם משרדי פרסום רבים וטובים בארץ, ההחלטה באיזה משרד לבחור עלולה להיות מבלבלת ואף מייגעת. משרדי הפרסום השונים מספקים ללקוחותיהם שירותים דומים וביניהם: מחקי שוק ומחקרים שיווקיים, בחירת מסרים פרסומיים, ניסוח מסרים באופן יצירתי ומקצועי וכן הפקת קמפיין והפצתו. את השירותים הללו מספק משרד הפרסום באמצעות מספר מחלקות ולכל מחלקה תחום אחריות משלה. למשל, מחלקת לקוחות, כשמה כן היא, מקיימת את הקשר הישיר של משרד הפרסום עם הלקוח ומתאמת בין יתר המחלקות במשרד. מחלקת האסטרטגיה, החשובה מאוד בתוך משרד הפרסום, אחראית על מחקרי השוק והמחקרים השיווקיים ואילו מחלקת הקריאייטיב אחראית על כל הצד המילולי והגרפי של מסרי הפרסום. לבסוף, מחלקת המדיה היא זו שרוכשת זמן מסך מערוצי התקשורת השונים, ומחלקת ההפקה דואגת להוצאת הקמפיין לפועל. כאשר בוחרים משרד פרסום חשוב לוודא שאכן כל המחלקות הנחוצות לתפקוד המשרד אכן קיימות ושבכל מחלקה קיים אחראי שדואג שהעבודה תבוצע על הצד הטוב ביותר.
ישנם משרדי פרסום גדולים וקטנים ולכל סוג יתרונות וחסרונות. בעת בחירת משרד פרסום חשוב להבין מה צרכי הקמפיין ומטרותיו וכך לבחור בתבונה את סוג המשרד. יתרונות של משרד גדול הם בעיקר ניסיון בטיפול בלקוחות גדולים, חיבור לחו"ל הכולל הסכמי שותפות עם סוכנויות בינלאומיות, קריאייטיב משובח ומוכח ומשאבים רבים. מאידך, משרד גדול עלול לפגוע בלקוח הקטן שכן הוא עלול להעלם בתוכו. משרדים גדולים רגילים לעבוד עם לקוחות גדולים ולכן פחות מעניקים תשומת לב אישית.
איך_בוחרים_משרד_פרסוםמשרדי פרסום קטנים יותר ניחנים לרוב בחשיבה שהיא מחוץ לקופסא, לעומת משרדים גדולים המתוכנתים לעבוד לפי תבניות מסוימות. כמו כן, משרדים קטנים מעניקים תשומת לב אישית יותר ללקוח. יחד עם זאת, יש לציין כי כיום גם למשרדי הפרסום הגדולים יש מחלקות המטפלות בתקציבים קטנים יותר שמטרתן להעניק את הביטחון והניסיון שיש למשרד גדול ומצד שני להעניק יחס וטיפול אישי ללקוחות קטנים.
ישנם משרדי פרסום המתמחים בנישה מסוימת כמו מזון או אופנה והדבר עשוי להוות יתרון או במקרים מסוימים חיסרון שכן הם אינם רגילים לעבוד בתחומים אחרים. כל זאת מהווים שיקולים שיש להתחשב בהם, בעת בחירת משרד פרסום.
יש לקחת בחשבון שקיימים משרדי פרסום שעדיין לא נכנסו לעולם הפרסום באינטרנט, מאחר וזהו תחום חדש יחסית. הגדרת מטרות ותקציב פרסום, יכולה לנווט את בחירתו במשרד פרסום מתאים.

סגור לתגובות.