פרסום ברדיו

פרסום ברדיו הינו אחד מאמצעי הפרסום המסורתיים שקיימים והוא לא פחות יעיל משאר האמצעים האחרים. פרסום ברדיו יכול לכסות מגוון של קהלי יעד ואף בעלויות סבירות בהחלט. זאת מכיוון שזמן ההאזנה לרדיו בממוצע הוא כשעה וחצי ביום בקרב צעירים הנוסעים לעבודה ובחזרה מדי יום, ואף יותר כשמדובר בקהל מבוגר יותר המאזין לרדיו מספר שעות רצופות ביום. כמו כן, בישראל ישנו מגוון של תחנות בפריסה ארצית, דבר המאפשר הגעה לקהלי יעד שונים ובתקציב המתאים למפרסם. הפרסום ברדיו נחלק לשני אמצעים עיקריים: פרסום באמצעות תשדירים, ופרסום באמצעות חסויות.
פרסום_ברדיולפרסום ברדיו ישנן מטרות השונות מפרסום בטלוויזיה. אחת מהן היא לחשוף את המוצר ואת השירות ולעורר סקרנות בקרב המאזינים. נוסף על כך, ישנם יתרונות רבים לפרסום ברדיו כשאחד מהם הוא אפקט האינטימיות. האזנה לרדיו היא לרוב האזנה אישית ואינטימית ולכן הפרסום ברדיו מגיע בצורה ישירה אל תודעת המאזין ומשווה לחוויה נימה יותר אישית. יתרון נוסף של פרסום ברדיו היא האפשרות למקד את החשיפה בפני קהלי יעד שונים, שכן לכל תחנה ולכל תכנית ישנו קהל מאזינים קבוע בעל מאפיינים מסוימים וכך ניתן להתאים את הפרסום בהתאם למי שמאזין לתחנה ולתכנית המשודרת. כמו כן, הפרסום ברדיו הוא כמובן זול בהשוואה לאמצעי פרסום אחרים וניתן להתאימו לכל תקציב באמצעות "מוקד המודעות הארצי". זה הוא מוקד המתמחה בתכנון ובהעלאת קמפיינים פרסומיים ברדיו, בעיקר התחנות הנפוצות כמו גלגל"צ וגלי צהל, רדיו צפון ללא הפסקה, רדיו אמצע הדרך, רדיו תל אביב ועוד.
יחד עם זאת, לפרסום ברדיו ישנם גם חסרונות. אחד מהם הוא שרבים פונים לאינטרנט ולטלוויזיה כשהם רוצים להתעדכן בחדשות, בידור וכדומה. הרדיו, במיוחד בעיניהם של הדור הצעיר, נראה יותר ויותר כמחוץ למודה. לכן, כדאי לשקול פרסום ברדיו בהתאם למוצר שכן זה עלול להיות בזבוז. כמו כן, יש מי שיטען שרדיו הוא אמצעי לא אישי, כנגד הטענה הקודמת. זאת מאחר שאנשים רבים נוטים לקשר 'אישי' יחד עם צפייה בפניו של אדם העומד מולם, במיוחד כשמדובר בפרסום ולכן קל יותר לא לשים לב בזמן פרסומת ברדיו מאשר חזות אמיתית של אדם העומד ומדבר כמו בטלוויזיה.
למקרה שנדמה למישהו שבפרסום ברדיו עתיק לחלוף מן העולם בקרוב, אין זה המצב. הפרסום ברדיו מאוד אפקטיבי לפנייה לנהגים למשל. הנהגים לא בהכרח יזכרו שלט חוצות שראו לשנייה או שתי שניות. לעומת זאת, ג'ינגל קליט ברדיו עשוי בהחלט לעשות את העבודה.

סגור לתגובות.